Adana Uçak Bileti


Yüzyıllara Meydan Okuyan Şehir: Adana

Sıcakkanlı insanları, damaklarda unutulmaz tatlar bırakan kebapları, yüzyıllara meydan okuyan tarihi yapıları ve sayısız doğal güzellikleriyle Adana'da keşfedilecek çok şey var. Aynı zamanda Türkiye'nin önemli ticaret merkezlerinden biri de olan Adana, hem iş hem de turistik amaçlı seyahatler için her gün pek çok uçuş gerçekleşiyor.

Akdeniz’in antik tarihinden ve doğal güzelliklerinden nasibini fazlasıyla almış şehri Adana, mimari zenginliği ve tarihi değerleriyle eşsiz bir gezi deneyimi sunuyor.

Mutlaka Görmelisiniz!

Romalılar zamanından miras kalan ve dünyada hala kullanılan en eski köprülerden biri olan Taşköprü, Arkeoloji Müzesi, Ulu Camii, Küçük ve Büyük Saat, Adana’da görülecek yerlerin başında geliyor. Tarihi değerler açısından zengin olan Adana, antik şehirleri ile de ön planda... Bunların başında Anavarza Antik Kenti, Şar Antik Kenti ve Misis Antik Kenti geliyor.  Şehirdeki diğer duraklarınız ise Adana Arkeoloji Müzesi, Adana Atatürk Evi, Adana Etnografya Müzesi, Belemedik ve Pozantı yaylaları olabilir.

Et Yemeklerinin Krallığı

Et yemeklerinin başköşede durduğu Adana’nın dünyada çok hayranı var. Çünkü şehrin adıyla özdeşleşen bir kebabı var! En lezzetli kebapları yiyebileceğiniz şehrin dört bir yanında bu işi maharetli elleriyle yapan ustaların hazırladığı lezzetler sizi bekliyor. Et yemeklerinin başköşede durduğu Adana mutfağında; acılı kebap ve onun en güzel eşlikçisi şalgam suyu ilk tadına bakılacak lezzetlerden. Bulgur, irmik ve sarımsakla hazırlanan fellah köftesi de muhteşem sosu ile Adana sofralarının özel konuklarından biri. Eğer Adana’da bir kahvaltı sofrasında ciğer ile karşılaşırsanız da hiç şaşırmayın. Çünkü kahvaltıda Adana ciğeri yemek, burada bir gelenek. Tatlı içinse bici bici ve karakuş tatlısını deneyebilirsiniz.

Hem tarihi zenginliği hem de gurmeleri cezbeden lezzetleri ile Adana, son yıllarda promosyonlu uçuşlar ile özellikle de günübirlik gerçekleşen gezilerin popüler duraklarından biri... Şehri tüm yönleriyle keşfetmek isterseniz, yılın her döneminde, farklı hava yollarının uçuşlarını inceleyerek promosyonlu Adana uçak bileti bulma şansınız yüksek.

Rezervasyonlarım